Ako si vybrať výšku podstavca HeadUP!

Naše podstavce sú univerzálne použiteľné pre akúkoľvek výšku ich majiteľa či celej rodiny. :-) Podstavce predávame vo výškach 5, 10 a 15 cm, sú ľubovoľne kombinovateľné a stohovateľné na seba, takže si ich bez problémov vyskladáte sami. Tento krátky návod by Vám mal pomôcť pri výbere.

Nastavenie pracovného miesta zahŕňa viac premenných (výška stolu, stoličky, dĺžka trupu...), preto ideálna výška podstavca môže kolísať +/- 5cm. Tento návod berte ako základný, avšak pre začiatok je každá zmena zmenou k lepšiemu.

Pokiaľ si chcete byť skutočne istí, že Vaše pracovné miesto zodpovedá nárokom VÁŠHO TELA, odporúčame navštíviť naše kurzy, prípadne si k podstavcu prikúpiť individuálnu konzultáciu a my Vám radi pomôžeme. Taktiež, pokiaľ potrebujete v priebehu nákupu poradiť, určite nás kontaktujte >> 

Takže ako na to:

1. Posaďte sa na Vašu kancelársku stoličku tak, aby ste sedeli sedacími kosťami na sedadle a vystrite sa.

2. Zdvihnite stoličku do takej výšky, aby ste sa lakťami jemne dotýkali podrúčiek na stoličke, prípadne stolu. Nohy by mali byť opreté o zem. Pokiaľ pri zdvihnutí stoličky do správnej výšky sa Vám stane, že Vám zrazu nohy "lietajú vo vzduchu", použite podnožku. 

3. Upriamte pohľad pred seba a tam, kde sa pozeráte, by mala byť približne prvá tretina monitoru (pozor na záklony/predklony hlavy, či prehnaný ohyb v niektorej časti chrbtice).

4. Podložte si monitor/notebook knihami (alebo inou pomôckou) do potrebnej výšky.

5. Odmerajte výšku kníh a môžete objednať.

Výšku podstavcov si môžete ľubovoľne nakombinovať, podľa toho, na čo potrebujete priestor pod monitorom využiť (odloženie papierov, telefónu, písacích potrieb...)

 

 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.